Múzeumpedagógiai foglalkozások

Az idei tanévben két évfolyam vehetett részt Múzeumpedagógiai foglalkozáson Létavértesen. A 3. évfolyamos tanulóink a „Jurták népe” elnevezésű programon bővítették tudásukat április 16-án, míg a 7. évfolyamos tanulóink bepillanthattak a rovásírás rejtelmeibe, honfoglaló elődeink életébe, a „Ne legyen sok a rovásunkon” elnevezésű foglalkozáson, április 18-án.

Pedagógusaink a következőket osztották meg velünk a foglalkozásokkal kapcsolatban:

Somogyi Tiborné, Tutorné Nagy Márta:

Harmadikos tanulóink megismerkedtek a jurtatáborral, valamint vándorló őseink ruházatával, életmódjával. A gyerekek játékos feladatok megoldásával mélyítették el ismereteiket ebben a témában. A foglalkozás végén megtekintettük a Rozsnyai István által gyűjtött 1000 darabos népművészeti anyagot, amely mindenki számára nagy élmény volt.

Kovács Judit:

Intézményünk, illetve a Berettyóújfalui Tankerületi Központ kivételes lehetőséget biztosított számunkra azzal, hogy részt vehettünk a Rozsnyai István Muzeális Gyűjtemény kiállítótermében megrendezett múzeumpedagógiai foglalkozáson. Egy-egy ilyen rendhagyó alkalom kiváló ismeretszerzési lehetőséget nyújt tanulóink számára és a múzeumban szerzett tudás szorosan kapcsolódik az iskolai történelem tantárgy tananyagához. A rendhagyó tanóra címe már az elején felkeltette a gyerekek figyelmét; “Sok van a rovásodon!” és természetesen ennek a mondásnak az eredetére is fény derült. Nemzetünk legrégebbi és legértékesebb szellemi kincsét, a rovásírást ismerhették meg tanulóink játékos és élvezetes feladatokon keresztül. A foglalkozást követően megtekintettük magát a Rozsnyai Gyűjteményt is, mely a Kárpát-medence kerámiaművészetét, illetve a hagyományos népi fazekasság legszebb darabjait mutatja be az odalátogatóknak. Végezetül a jurtatáborban pihentünk meg és élményekkel gazdagon tértünk vissza Mikepércsre.

Feketéné Györfi Erika
intézményvezető-helyettes