Iskolánkból két fő pedagógus, Fekete Zsuzsa és Ivánka Tót Éva a Magyar képzőművészeti Egyetem és az Igazgyöngy Alaptvány szervezésével 3 napos továbbképzésen vett részt Berettyóújfaluban. Felzárkóztatás és hátránykompenzálás művészeti neveléssel bővebben…
Táblajátékok az „Agymenők”-ön
Május 23-án ismét összejöttek az Agymenős kisdiákok. Ezen a foglalkozáson a már ismert logikai és stratégiai társasjátékok mellett egy új kirakós, taktikai játékkal, a KATAMINO-val mérkőztek meg egymással a gyerekek.
Gurítottunk, lépegettünk, stratégiát találtunk ki, megfigyeltük a többieket, különböző helyzeteket próbáltunk ki, és közben nagyon jól szórakoztunk.
Szeretnénk a jövő tanévben is táblás játékokkal játszani, hiszen ahogy Platón mondta: „Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt.”
Nagy Lajosné
Mikepércsi Manók a „Mesevarázs” versenyen
2018.május 23-án a 3.a osztály 3 fős csapata (Kecskés Boldizsár, Lovász Kriszta, Rácz Zita) rész vett Derecskén a Bocskai István Általános Iskola és AMI által megrendezett „Mesevarázs” versenyen.
Fodor Sándor: Csipike című meseregényének 3 részét dolgoztuk fel. Előzetes feladatként egy ismert dallamra dalszöveget kellett írni, s azt előadni. A verseny során érdekesebbnél-érdekesebb feladatokat oldott meg a 11 csapat interaktív tábla segítségével. Több, mint két órán keresztül küzdöttek a gyerekek, s végül az 5. helyet sikerült megszerezni. Dicséret a teljesítményükért! Fáradtan, de kellemes élményekkel gazdagodva tértünk haza.
Somogyi Tiborné
of.
Bűvészkedés a Fórumban
Május 16-án ronda esős idő köszöntött ránk. De ez nem érdekelte a két második osztály kisdiákjait! Egy kiránduláson jártak a Fórumban, ahol egy varázslótanonc segítségével megismerkedtek a leghíresebb és legtitkosabb bűvésztrükkökkel. Volt ott lebegő asztal, varázstorony, szeget arannyá változtató víz, önműködő sakkozógép. A legizgalmasabb a lefejező gyümölcstál volt! Mindent kipróbálhattunk, sőt még kártyatrükköket is tanultunk, csokit is elvarázsoltunk.Búcsúzóul kaptunk egy oklevelet is bűbájosságunkért. Remek nap volt!
Kányádi Sándor versmondó verseny Nagygalambfalván
2018.május 11-én Nagygalambfalván versmondó versenyre került sor Kányádi Sándor 89. születésnapja alkalmából. A XVI. “Fától fáig, verstől versig” versenyen 38 iskola 65 diákja vett részt, Hargita, Kovászna és Brassó megyéből, illetve a magyarországi testvérfalvakból Szankról és Mikepércsről. Iskolánkat 4 diák képviselte.
Az első korcsoportban (1-2.osztály) I.díjat kapott Vass Réka, 2.b osztályos tanuló (felkészítő pedagógus: Pálfi Judit).
A negyedik korcsoportban (7-8.osztály) I.díjat kapott Kovács Dorottya, 7.a osztályos tanuló (felkészítő pedagógus: Szarvasné Joó Anikó).
Köszönet a nagygalambfalvi iskola nevelőtestületének, Bálint Hajnal Igazgatónőnek, a szíves vendéglátásért.
Köszönet Mikepércs Önkormányzatának, Tímár Zoltán Polgármester Úrnak, hogy részt vehettünk e neves versenyen.
Fejérné Juhász Mónika
intézményvezető
MEDVEMATEK szabadtéri matematikaverseny
A MATEMATIKA ÖSSZEKÖT EGYESÜLET immár 20. éve rendezi meg tavasszal a Medvematek szabadtéri matematikaversenyt. Céljuk a matematikai feladatmegoldás és a mozgás összekapcsolása egy jó hangulatú, profi módon megszervezett program keretében. MEDVEMATEK szabadtéri matematikaverseny bővebben…
Papírgyűjtés
2018.05.04-én iskolánkban papírgyűjtést szerveztünk. Alsósok, felsősök egyaránt lelkesen vettek részt a programban. Az alsósok szülei hozták a papírt, a felsősök többsége szülői segítség nélkül is gyűjtött a faluban. Az összegyűjtött mennyiség kicsivel kevesebb, mint az őszi eredményünk, de ez általában így szokott lenni.
Alsó tagozat eredményei:
I. hely 2.b osztály
II. hely 2.a osztály
III. hely 4.b osztály
Felső tagozat eredményei:
I. hely 8.b osztály
II. hely 5.a osztály
III. hely 5.b osztály
Szima Gáborné
Az angol nyelv szeretete – Interjú Tengyel Dániel 8.b osztályos tanulóval
Iskolánk tanulójával, a tanítványommal beszélgettem annak kapcsán, hogy Ő az első, aki Mikepércsen, általános iskolai tanulmányai alatt szerezte meg a B2 középfokú szóbeli angol kétnyelvű nyelvvizsgát az ELTE Origó Nyelvi Centrumban. Az angol nyelv szeretete – Interjú Tengyel Dániel 8.b osztályos tanulóval bővebben…
Komplex tanulmányi verseny
Az iskolai hagyományoknak megfelelően idén is megrendeztük iskolánkban a komplex tanulmányi versenyt, amelyen 4 csapat mérte össze tudását. A felsős tanulóknak a különböző tantárgyakból összeállított feladatokat kellett megoldaniuk. Kiválóan vették az akadályokat és teljesítményük alapján az alábbi helyezések születtek:
I. helyezést értek el a KÉK csapat tagjai:
Szemán Szabolcs 5.a, Sarkadi Melissza 5.b, Szilágyi Cintia 6.a, Gali Máté 6.b, Kovács Dorottya 7.a, Lázár Dorka 8.a, Kovács Ferenc 8.b
II. helyezést értek el a PIROS csapat tagjai:
Juhász Anna 5.a, Kelemen Gréta 5.b, Szabó Lili 6.a, Tóth Fanni 6.b, Nyulászi Ernő 7.a, Sitku Regina 8.a, Nagy Piroska 8.b
III. helyezést értek el a FEKETE csapat tagjai:
Dorogi Milán 5.a, Kacsó Zsolt 5.b, Molnár Patrícia 6.a, Tószegi Tamás 6.b, Jenei Dóra 7.a, Rácz Tamás 8.a, Serbán Andrea 8.b
Szabó Julianna


