Pedáltaposók Mikepércsen

A biciklizés sokkal több, mint eljutni A pontból B pontba. A biciklizés nemcsak sport, hanem társadalmi jelenség, egy közös pont mindannyiunk életében. Ez az életérzés, na és persze a nyeremények hozták össze ismét augusztus 27.-én az iskola diákjait, azok hozzátartozóit, ismerőseit, barátait.
Idén a Mikepércsi Nyári fesztivál utolsó napján újra rajtolt a IV. Pedáltaposó Kupa kerékpárverseny Mikepércsen.
A közel 80 versenyző több kategóriában indulhatott: óvodásoktól a nyolcadikosokig, illetve a családi futamban is megmérkőzhettek az indulók. Az osztályok között is zajlott a verseny, az osztály létszámát és a regisztrált fők arányát tekintve a legnagyobb arányt vették figyelembe. A verseny után mindenki már nagyon várta a dicsőséget jelentő eredményhirdetést. A téren a szülők, tanáraik nagy büszkeségére felállhattak a versenyzők, családtagjaik a dobogóra és átvehették díjaikat a település polgármesterétől és a megyei diáksport szövetség titkárától.
Az osztályok közül a győztes a 3.b (72%) és a 7.b (53%) osztályok lettek. Nyereményünk, Tímár Zoltán polgármester úr felajánlásával az idei év cukormentes tortája, egy-egy Áfonya hercegnő torta volt, melyet a tanév első napján jóízűen meg is ettünk.
Ezek után biztos, hogy jövőre is ott leszünk az V. Pedáltaposó Kupán!Legyetek ott Ti is!