Korcsolyázás

Ha tél akkor korcsolyázás. Vártuk is már kicsik és nagyok valamennyien. Közel 120 mikepércsi alsó- és felső tagozatos diákkal vettük birtokba a debreceni jégpályát február 12-én. A bátortalan kezdők a palánk mellett óvatosan, a rutinosabbak a pálya egészén szelték a jeget. Volt, aki most húzott először korcsolyát a lábára, de sokan már évek óta rendszeresen részt vesznek ezen a remek programon. “Ép testben, ép lélek” – tartja a mondás. Reméljük ezzel a délutánnal is közelebb vittük a gyerekeket ahhoz, hogy természetes igényük legyen az egészséges életmód, a rendszeres testedzés.
Köszönjük a támogatást az Országos Diáksportkörnek!

Pásztorné Pálfi Judit

Felsős farsang

Sokan öltöttek jelmezt a felsősöknek rendezett maszkabálra. Találkozhattunk Ace Venturával személyesen, az óriás Túró Rudival, Monster High babával, jósnővel és sok más érdekes figurával. Díjaztuk a legszebb, a legötletesebb, a legijesztőbb, a legviccesebb jelmezeket. Természetesen a tánc mellett számtalan nyeremény is várt a tombolán a gyerekekre. Fergeteges hangulatú diszkóval zárult a program.

Reméljük jövőre is hasonló kedvvel és lelkesedéssel vesznek részt a farsangi mulatságon tanulóink.

A zenei válogatás Villás Zoltán és Rácz Tamás munkáját dicséri.

Szima Gáborné

Itt a farsang, állt a bál…… az alsó tagozaton

2018. február 16-án ismét jelmezesek tarka forgataga vette birtokba iskolánk auláját, tantermeit. A maszkabált az 1. és 2. évfolyamos tanulók hangszerrel kísért dalokkal, jelmezes felvonulással nyitották meg, míg a 3. és 4. osztályosoknak egy farsangi kikiáltó „tette közhírré, hogy a farsangi ünnep elkezdődött”. Ezt követte a 4. b-sek karneváli hangulatú tánca, ami végül egy közös, fergeteges jelmezes vonatozással zárult. A mulatozás osztályonként folytatódott eszem-iszom, dínom-dánommal, vetélkedőkkel, zsákbamacska meglepetésekkel, tánccal színesítve. Ezen a vidám délutánon, remek hangulatban űztük el a telet, és várjuk a tavaszt!

 Nagy Lajosné

Ovisuli 5

Február 15-én a művészeti iskola bemutatása kapta a főszerepet az Ovisuli foglalkozásán. Közös táncházzal mutatta be iskolánk néptánc tanszakát Török Gergely táncpedagógus, majd Kovács Szilvia Brigitta rajz és grafika tanár a művészetek fejlesztő hatásáról beszélt a szülőknek. Az utolsó Ovisulis foglalkozásra március 08-án kerül sor. A szülők és gyerekek megjelenésére feltétlenül számítunk!

Feketéné Györfi Erika
intézményvezető-helyettes

Haramia próba

Iskolánkban már több éve nagy sikert arat a Haramia próba nevű vetélkedő, melyet ennek köszönhetően, ez év január 26-án ismét megrendeztünk a napközis tanulóinknak.

Fergeteges hangulatban és nagy lelkesedéssel játszottak végig kis diákjaink. Örömmel és óriási küzdelemmel hajtották végre a 6 különböző feladatból álló „erőpróbát”.A felfokozott hangulatot, a megmérettetést követően, az eredményhirdetés követte, melyet kitörő ovációval és nagy tapssal fogadtak a gyerekek.A gyerekek kipirult arca és a vidám hangulat arra utal, hogy ismét nagy sikert aratott a Haramia vetélkedő, ezért bízunk benne, hogy ez a program a jövő évben is megrendezésre kerül!

Tutorné Nagy Márta
napközis nevelő

Történelmi verseny Romhányban

2018.01.22-én, a Balogh Roland, Gali Máté, Juhász Nándor Tamás 6.b osztályos tanulókból álló csapat III.helyezést ért el a Rákóczi – szabadságharc romhányi csatájának évfordulójára, a Romhányi II.Rákóczi Ferenc Általános Iskolában megrendezett vetélkedőn.

Szima Gáborné
felkészítő pedagógus

Ovisuli 4

Január 18-án az Ovisuli keretén belül bemutattuk a szülőknek és a gyerekeknek is a leendő első osztályos tanító néniket, Nagy Lajosnét és Takácsné Zilahi Vandát. A gyerekek mozgásfejlesztő és komplex képességfejlesztő foglalkozáson készültek az iskolai életre, fejlesztő pedagógusunk vezetésével. A következő, február 15-i Ovisulin művészeti iskolánk mutatkozik be, melyet egy közös táncházzal indítunk. Szeretettel várunk minden érdeklődőt a következő foglalkozásra!

Feketéné Györfi Erika
intézményvezető-helyettes

Jeruzsálem Mikepércsen

Január 15-én a debreceni Csokonai Színház kitűnő művészeinek előadásában megtekintettük a Jeruzsálem c. darabot.

Jeruzsálem Mikepércsen bővebben…

Újabb szép eredmények születtek a tanulmányi versenyeken!

Beke Enikő Andrea 8.a osztályos tanulónk 6. helyezést ért el a Tóth Árpád Gimnáziumban rendezett történelem versenyen. Az első négy helyezett mentesül a szóbeli felvételi alól. 
Örömteli hír még, hogy Enikő benevezett az Országos történelmi versenyre is, és bejutott a megyei fordulóba, ami február 8-án lesz. Reméljük ezt az akadályt is sikeresen veszi.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Szima Gáborné 
felkészítő tanár